Klipsy, sztyfty, bigle – zapięcia srebrnych kolczyków

Znajdź srebrne kolczyki.

Kupując kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich design, formę i surowiec wykonania, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzłą listę najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to klasyczne i najczęściej wykorzystywane zapięcie w kolczykach. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia duży komfort noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii art deco. Słabym punktem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla pań, które nie mają przekłutych uszu. Współcześnie stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nakładamy odzieży z dużym kołnierzem, czapeczek czy szali.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak bezproblemowy w zakładaniu, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często wykorzystuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najpopularniejsze zapięcie. Ma najmniejszą możliwość rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu dostaniemy wszędzie. To tego typu kolczyki panie kupują najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz niewielkich kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w małych, zwykle złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki stosowane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Kontakt z firmą:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]