Do czego służą znaki BHP

Jeśli chcesz nabyć znaki BHP, skieruj się tutaj.

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimum. Aktualnie kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność odpowiedniego oznaczania budynków. Tak więc troska o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na najróżniejszych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak również przedszkola czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHP, które mają naprawdę duże znaczenie, zaliczane są też instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami biologicznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również zobaczyć na różnorodnych mechanizmach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas najczęściej znaki ostrzegawcze , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które bardzo dobrze znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co najważniejsze – będzie można odczytać ich treść. W wielu wypadkach powlekane są też warstwą fluorescencyjną, za sprawą której są one widoczne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie nastręcza niewielkich choćby problemów. Świetnie upora się z tym każdy.

Kontakt z firmą:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]