Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Dowiedz się, gdzie nabyć wzmacniacz DVB T.

Oglądanie telewizji stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy sączeniu porannej herbaty i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku i seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś doskonałego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest po prostu niemożliwy. Najlepszym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Trzeba pamiętać, że jakość sygnału jest tym niższa, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym złączu, co znaczy, że optymalnym wyjściem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania zależne jest od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się również w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego typu. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, pasmowe, masztowe oraz kanałowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go wyjątkowo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał wyłącznie wskazanych kanałów, ale równocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To używanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można wykorzystywać zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]