Właściwości i możliwe zastosowania kabla koncentrycznego

Jeśli potrzebujesz kabla koncentrycznego, skieruj się na ten adres.

W zdecydowanej większości mieszkań znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas lubi czasem obejrzeć porywający program lub profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny. By jednak odbiór programów był możliwy, konieczne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które obecnie znaleźć można bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – jakie cechy go wyróżniają?

W sprzedaży dostępne są obecnie rozmaite kable koncentryczne, wyróżniające się nieco innymi parametrami. Najbardziej elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór sygnału telewizyjnego na naprawdę wysokim poziomie. Rewelacyjnym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie powoduje, że kabel wyróżnia się najwyższym poziomem i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą poważnie wpływać na ostrość obrazu. Kable koncentryczne przodujących firm doskonale sprawdzają się nie tylko w rozbudowie, ale również podczas modernizacji sieci telewizyjnych zarówno małych, jak i naprawdę dużych operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych wyprodukowana jest zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcyjnymi. Za sprawą tego wahania parametrów w ich przypadku są bardzo małe lub żadne.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiałów używa się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią kompozycja elementów bardzo różnych. W zdecydowanej większości przypadku rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz domów, do wykonania osłony stosuje się materiały niewrażliwe na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych.

Kontakt z firmą:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]